cropped-Neimanoma-mokykla.png

Patrick Valas. Kas yra psichoanalizė?

-Kas yra pinigai psichoanalizėje?

 

Pinigai yra vadovaujantis visuotinių mainų signifikantas.

Ką gi reiškia tos nuolatinės kalbos apie pinigus psichoanalizėje? Kas nori ir kai nori analizuotis, gali suorganizuoti susitikimą su tuo, kas prisistato psichoanalitiku. Beje, jei ketinate su juo konsultuotis, turite tikėti, kad jis toks ir yra.

 

-Jei niekas neturėtų ignoruoti įstatymo, tai niekas nėra priverstas užsiimti psichoanalize.

 

Žinoma, reikia suprasti, kad niekas psichoanalizės garantuoti negali, kaip kad yra suteikiama garantija šaldytuvui iš Darty, bent jau kol kas Prancūzijoje. Vokietijoje ar Italijoje situacija jau beviltiška – šiose šalyse norėdamas praktikuoti psichoanalizę turite būti gydytoju arba psichologu. Nors šios dvi disciplinos su psichoanalize yra ne-santykio santykyje, nereikia atmesti galimybės, kad geri psichoanalitikai – sugebantys padėti į šoną tai, ką išmoko universitete kaip gydytojai ir psichologai, kai užsiima psichoanalize – gali ateiti ir iš šių sričių. Kaip yra kitose šalyse, nežinau.

 

– Psichoanalizėje mes nekalbame nei apie pinigus, nei apie investicijas į ateitį.

 

Mes nekalbame nei apie pinigus, nei apie investicijas į ateitį – psichoanalitikas nėra nei bankininkas, nei mokesčių patarėjas, juo labiau ne advokatas ar nuodėmklausys. Psichoanalizėje mes taip pat nekalbame apie atlyginimą ar tarifus – psichoanalitikas nėra nei darbdavys, nei darbuotojas, ypač ne jūsų.

 

-Nesileiskime trikdomi šių mokyklinių istorijų.

 

Žinokite, kad žengdami šį žingsnį, atiduodate savo ateitį „Fortūnai“, paprasčiau tariant, kalbant apie atsitiktinumą, turėtumėte suprasti, kad kauliuko ridenimas niekada jo nepanaikins. Be to, nėra taip, kad atsitiktinumas nepaklustų įstatymui, bet tai įstatymas, kuris neturi tikslo.

 

-Psichoanalizėje nuo visų rizikų neapsidraudžiama.

 

Psichoanalitikas jūsų neapsunkina, jis išbando jus, kad įtikintumėte jį, jog norite su juo užsiimti psichoanalize, kai pats žino, kad nesuprantate, kas psichoanalizė yra. Be to, kad ir kaip gaila, jis nieko apie jus nesužinos, kol nepradėsite kalbėti. Psichoanalitikas negali paspausti tinkamų mygtukų, nes jų nėra, net teoriškai. Tai pastebėsite labai anksti, kartais ir nuo pirmo susitikimo.

 

-Žinoma, jis pats nustatys savo įkainius, jums bus spręsti, sutinkate, ar ne. Jokio kito pasirinkimo.

 

Nepasitikėkite juo, meskite jam iššūkį. Norėdami tai padaryti, sakykite jam viską, kas ateina į galvą – nepergalvodami, neapskaičiuodami, nebandydami suprasti.

 

-Labai anksti pastebėsite vadinamąsias „laisvąsias asociacijas“ ir bekompromisį logikos griežtumą.

 

Tai nepajudinama partnerių sąjunga. Kalbant apie analitiko „geranorišką neutralumą“, jis neegzistuoja! Jūsų analizė prasideda kalbant apie jus, nekalbant su analitiku, arba kalbant su analitiku, bet nekalbant su juo apie jus. Kai galėsite jam papasakoti apie save – analizė bus baigta.

 

 

Iš prancūzų kalbos vertė Monika Staugaitytė

 

 

www.valas.fr